Sol Banner
Sağ Banner
Sol Banner
Sağ Banner

Thewp – Haber Teması V6

Katılım:22 May 2023
Mesajlar:248
Tepkime puanı:6,338
Puanları:0
Krediler
0
a1a431d6300ee7f145d1827.jpgWordpress tema sektöründe yılların verdiği tecrübe ve müşterilerimizden aldığımız geri dönüşler sonucu haber temalarımız arasına responsive olarak tasarlanmış yepyeni ve modern bir tasarıma sahip theHaberV6'yı eklemiş bulunuyoruz. Sektörde gerek kişisel gerekse de kurumsal/yerel gazetelere verdiğimiz tema hizmetlerinin bize kattığı tecrübe ile bu versiyonda da rakiplerinizin önüne geçirecek özelliklere sahip olacaksınız.

Daha önceki versiyonlarda sizlerden aldığımız geri bildirimler sonucu yakaladığımız başarıyla bu temamızı da çok beğeneceğinizi şimdiden görebiliyoruz. Teknolojinin gelişip geldiği şu noktada daha modern, daha işlevsel ve kullanıcı dostu özelliklere sahip bir tema ortaya çıkardığımızın altını çizebiliriz. Wordpress haber teması sektöründe yılların verdiği tecrübelerimizi de üstüne katarak SEO Uyumlu ve Google dostu bir haber teması olduğunu söylersek yalan olmaz. Şimdi gelin hep beraber Haber Teması V6'daki yenilikleri ve değişiklikleri inceleyelim.

YENİLİKLER NELER?

Her versiyonda bir önceki versiyona ek özellikler getirdiğimizi sıkı takipçilerimiz zaten bilirler. Yeni versiyonda bir çok yapısal ve tasarımsal değişiklikler yaptığımız gibi bir önceki versiyonlarda var olan özelliklere de yenilikler getirdik. Görelim...

Responsive Tasarım (%100 Mobil Uyum)
Şimdiye kadar çıkarttığımız versiyonların hepsinde masaüstü ve mobil tema farklı temalar halinde sunulmuştu. Sizlerden gelen yoğun istek üzerine yeni versiyonu responsive olarak tasarladık. Yeni siteniz tüm mobil cihazların ölçüsüne göre kendini otomatik şekillendirecektir. Herhangi bir mobil veya AMP eklentisine gerek duymayacaksınız.

Alternatif Anasayfa Şablonu
Bir önceki versiyonda siteyi şablonlarla istediğiniz gibi şekillendirebiliyordunuz fakat herhangi bir yer değişimi yapmak gerektiğinde tüm şablonları silip tekrar sıralamanız gerekiyordu. Yenilenen tema paneli sayesinde artık istediğiniz modülü ve şablonu istediğiniz yere sürükleyerek kolayca site tasarımınızı değiştirip düzenleyebileceksiniz.

Bunun yanında 2 farklı anasayfa tasarımı sunulmuştur. Sitenizi ister full width olarak tek parça alt alta sıralayabileceğiniz gibi, 2. tasarımda so lve sağ blok olarak da kullanabileceksiniz. Bu işlemi herhangi bir kod bilginiz olmadan tema panelinden tek tıkla yapabileceksiniz.Hava Durumu Sayfası
Hava Durumu modülü anasayfa sağ blokta klasik bir yapıya sahipti, bu modül yine var fakat bu versiyonda daha detaylı HAVA DURUMU sayfası eklendi. Otomatik güncellenen bir sistem olup sizlerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Namaz Vakitleri Sayfası
Namaz Vakitleri modülü anasayfa sağ blokta klasik bir yapıya sahipti, bu modül yine var fakat bu versiyonda daha detaylı NAMAZ VAKİTLERİ sayfası geliştirildi. Otomatik güncellenen bir sistem olup sizlerin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

Burçlar Sayfası
Burçlar sağ blok modülü ve sayfası vardı, bu modülün yapısı ve sayfasına ek özellikler getirilerek detaylandırıldı.

Canlı TV Sayfası
Bu özel sayfada okurlarınızın sitenizde daha fazla içerik tıklaması ve gezintisi yapmasına olanak tanıyor. Böylelikle hem reklam kazançlarınızı artıracak hem de ziyaretçilerinizin sitede kalma süresi artacağı için google sıralamasında yükselmenizi sağlayacak.

Kategori Şablonları
Diğer tüm versiyonlarda odluğu gibi bu versiyonda da 3 farklı kategori tasarımı sunulmuştur. Bu işlemi herhangi bir kod bilginiz olmadan tema panelinden tek tıkla yapabileceksiniz.

Özel Sayfalar
Bu versiyonda bir önceki versiyonda olan Burçlar, Canlı Sonuçlar, Nöbetçi Eczaneler, Firma Rehberi, Gazeteler, İletişim, Künye, Haber Gönder, Fikstür, Trafik Durumu gibi sayfalar yenilerek tekrar hazırlandığı gibi Covid-19, Hava Durumu, Namaz Vakitleri, Canlı TV gibi sayfalar da yeni olarak eklenmiştir.

İlgili Haber Özelliği
Yine sizlerden gelen talepler doğrultusunda yazı sayfasından yönetilebilir yeni bir özellik daha eklendi. Yayınlayacağınız haberle alakalı daha önceden yayınlanmış başka bir haberi, galeriyi veya video içeriğini hemen altındaki ilgili haber kısmından ismini aratıp bularak yeni yayınlayacağınız habere ilişkilendirebiliyorsunuz. İlgili haber kısmı yazı sonunda okurlara gösterilmetkedir.

Manşet Alanları
Bir önceki versiyonda çok sık talep edilen bir özellik daha bu versiyona eklendi. Bir çok site veya yerel gazete kendi manşet görsellerini tasarladıkları zaman manşet alanındaki title ve gölgeyi kaldırmak istiyordu ama teknik bilgi gerektiren bu durumda bizden yardım almak zorunda kalıyorlardı. Bu işlem artık tema panelinde yer alıyor. Manşet resmi ve öne çıkan görsel ayrı ayrı yüklenebildiği gibi büyük ve küçük manşet için ayrı ayrı başlık alanını kaldırma özelliği de eklenmiştir.

Gelişmiş Tema Paneli
Bir önceki versiyonlarda bazı imkanların kısıtlı olduğu tema paneli bu versiyonda bir çok imkanı da beraberinde getiriyor. Yeni panelle birlikte teknik bilgi gerektiren yerler daha basit ve işlevsel hale getirilmiştir. Örneğin köşe yazarları kısmında yazarın ID numarasını girmek ve şablonları düzenlerken tekrar silip baştan sıralamak gibi sizleri kısıtlayan bir çok alanda iyileştirmeler yapılmıştır. Modülleri sürükleyerek sıralama yapmak, yazarları isimle arayıp bulmak, tek tıkla anasayfa düzenini değiştirmek gibi işlemlerinizi kolaylaştıracak bir çok özellik getirilmiştir.

Bot Havuzu Sistemi
V6 sürümü ile birlikte bot havuzu sistemi de hem tasarım hemde işlevsel olarak geliştirilmiştir. Birden fazla ulusal haber sitesi, tüm şehirlerin yerel haberleri, foto galeri, video galeri, tüm spor dallarına ait haberler ve vizyondakiler botu yer almaktadır.

resimresimresimresimresimresimİNDİR:

 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Benzer konular

Personalize

Üst Alt